Bayanlar İçin Eşarp Seçiminin Önemi

Paylaş
 

Tesettürlü bayanlar artık elbise seçimi veya dış kıyafet seçimi yaparken hiçbir şekilde zorlanmıyor. Son zamanların tesettür modası artık neredeyse her kıyafetin tesettüre uyarlanarak bayanlara sunmayı becermiş durumda. Tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği sokak kıyafeti olarak bilinen ferace çeşitleri daha önceleri siyah renkte ve neredeyse tek bir kumaştan üretilmekteydi. Fakat şimdilerde feraceler o kadar değişik modellerde ve değişik renklerde üretilmeye başlandı ki bayanların seçim yaparken çok fazla modelin içinden ferace seçerken zorlandıkları görülebiliyor. Seçim yapan bayanların kendi tarzlarına göre seçim yapabilmeleri için de hem renklenmesi hem de bir çok modelin feraceler üzerinde kullanılması da bayanların seçimlerini yaparken her alanda giyebilecekleri feraceleri seçebilmelerini kolaylaştırıyor.

Tesettürlü bayanların tercihleri arasında son zamanlarda tunik modelleri de yer almaya başladı. Bazı bayanlar için bu tunikler feraceler altına giyilmeyi tercih edilirken bazı tesettürlü bayanlar bu tunikleri sokak tesettüründe kullanabiliyor. Yeni tasarım tunikler artık o kadar çok çeşitli ve tesettürle uygun bir biçimde yapılıyor ki, bu tuniklerin alt kısmına giyilen bol bir pantolon veya bol bir etek tuniğin daha şık bir görüntüye kavuşmasına sebep olabiliyor.

Bayanlarda Eşarp Seçimi

Tesettürlü bayanların zorlandıkları bir diğer konu da kıyafet üzerine seçmiş oldukları eşarplar olarak karşımıza çıkıyor. Eşarp seçiminin nasıl yapılması gerektiği aslında bayanların kendisine bırakılsa da karışık renkli kıyafetlerde sade renkli eşarpların seçimi, sade renkli kıyafetlerde ise karışık desenli eşarp seçiminin yapılması daha uygun olarak görülüyor. Bu kombini oluştururken kesinlikle çanta ve ayakkabı uyumunu da unutmamak gerekir. Ayakkabı seçiminde en fazla tercih edilen abiye ayakkabıların seçilmesi daha çok tesettür abiye kıyafetleri özel günler için tercih eden bayanlar için karşımıza çıkıyor. Görüntü olarak ne kadar düz ve sade olarak tercih edilse de bazı zamanlarda tesettür abiye kıyafetleri renkleri ile bile alımlı bir şekilde üretilebiliyor. Görüntü olarak şık bir görüntüye ulaşmak isteyen bayanlar eşarp seçimlerinde sade ve şal başörtüleri tercih ediyor. Bu başörtülerin uzun bir süreden beri kullanılıyor olması ve tesettürlü bayanlar tarafından çok fazla benimseniyor olması kolay kullanımı ve çok fazla diğer ipek eşarplar gibi ütüye ihtiyaç duymaması olarak karşımıza çıkıyor.

Dar Kesim Feraceler

Tesettür aslında bol beden hatlarını hiçbir şekilde göstermeyen kıyafetler anlamına gelmektedir. Fakat bazı bayanlar için sadece vücudunun görünmemesi ve uzun bir kıyafet ile örtülü olmak olarak düşünülebilir. Bu sebeptendir ki ferace tasarımcıları bu bayanlar için dar kesim feraceler üretmektedir. Bu feraceler bayanlar tarafından işlemeli, dantel kullanılmış veya bir çok fermuar kullanılarak üretilmiş feraceler olarak satışa sunuluyor. Görüntü olarak çok şık tasarlanmış olan bu feraceler bayanlar için sokak kıyafeti olduğu kadar özel gün kıyafeti olarak da kullanılabiliyor. Dar kesim feracelerde en fazla tercih edilen modeller bol kesim kollara sahip olan dar bedenli feraceler ve kapüşonlu feraceler olarak tasarlanıyor ve bayanlar tarafından bu modeller çok fazla tercih ediliyor.

Feracelerin modellerinden sonra en çok feraceler hususunda söylenilebilecek çeşitler renkleri üzerinden konuşulabilir. Son zamanlarda üretilen feracelerin renkleri de eskisi gibi sadece siyah değil, artık her çeşit kumaştan ama genellikle ipekli kumaşlardan üretilmekte olan feraceler mor, mavi, sarı, kırmızı, yeşil ve kahverengi olarak üretilebiliyor. Bayanlar için en fazla tercih edilen siyahtan sonra koyu gri feracelerin tercih edildiği ve daha sonra da diğer renklerin bu gri ve siyahtan sonra renk devamını takip ettiği biliniyor.

Kıble
Bu yazı 817 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak