Diş Ağrısı İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Paylaş
 

Dişlerimiz gençlik döneminden itibaren ağrı yaparak önceki zamanların ihmallerinin faturasını kesmeye başlarlar. Diş ağrısı tedavisini evde yapmak pek mümkün değildir. Çünkü diş ağrıları gayet şiddetlidir. Bir kul olarak tek görevimiz duadır. Duanız olmasa ne kıymetiniz olurdu diyen rabbimiz yüce kitabımız kuranı kerimde bunu hatırlatmaktadır.
Fakat dua sadece dil ile olmaz. Allah rızası için bir işte çalışıp helalinden ekmek parası kazanmak da duadır, sofranın bereketlenmesi için bereket duası okumak da duadır. Dişe iyi bakmak, onu temiz tutmak bir dua olduğu gibi bize emanet edilen vücudu korumak babında diş ağrısı için doktora gitmek ve tedavi olmak da duadır.
Aynı şekilde diş ağrısı için dua okumak da kulluk görevlerimizdendir. Çünkü kul her fırsatta kul olduğunu hatırlamalı ve kulluğunu yapmalıdır. Sayın hocamız Nihat Hatipoğlu diş ağrısı için bir dua öğretmektedir. Aşağıdaki videoyu izlerseniz siz de diş ağrısı için okunacak duayı öğrenmiş olursunuz. Videonun altında başka dualar da mevcuttur.

Diş ağrısı için en etkili dualar Peygamber efendimiz (SAS) ın bize öğrettiği dualardır. Aşağıda hem yazılı olarak hem de video olarak diş ağrısı için okunacak dualar yer almaktadır. Allahın izni ile şifa bulmanızı dilerim.
Diş Ağrısı İçin Okunması Tavsiye Edilen Dualar;
• ”Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.” Bu duayı okurken sağ elinizin işaret parmağını ağrı çekmenize neden olan dişin üzerine koyup okuyun. Parmağın özellikle ağrıyan dişin üzerinde durması gerekiyor. Eğer ağrı duayı ilk okuduğunuz da geçmedi ise bir kaç kere daha okumayı deneyebilirsiniz.
• “Ve tera’l-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurrumerra’s- sihab. Sun’allahillezi kule şey’in innehu habirun bima tef’elun.” Bu dua da aynı zamanda ayet-i kerimedir ve okunmasında fayda olacaktır. Bu duayı da diğer dua da olduğu gibi aynı şekilde, parmağınızı ağrıyan dişinizin üzerine okuyabilirsiniz. Yahut bir suyun içerisine 3 veya 7 defa okuyup dualı suyu içebilirsiniz.
• ‘’Ve nünezzilü minel u’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’miniyye üskün eyyühel vec’u billahillezi lehü ma sekeni filleyli venneharive sallallahü ala seyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle.’’Diğer dualardan farklı olarak tuzun üzerine okunan ve diş ağrısının dindirilmesine yardımcı olan bu duayı bir yemek kaşığı dolusu sofra tuzuna okuyun. Ardından tuzu bir su bardağına ilave edip üzerini su ile tamamlayın. Suyun üzerine de 7 defa fatiha suresini okuyup karıştırın. Hazırlanılan suyun bir miktarını ağzınıza alın ve gargara yapın. Ağrıyan dişe temas edecek şekilde gargara yapın.
• Yasin-i şerifin 78. ayeti olan ” Ve darabe lenaa meselen ve nesiye halkah, kaale men yuhyil ızaame ve hiye ramiym” duasını 3 defa okuyun. Bu bir ayeti kerime olduğu için ve o an okumaya el verişli bir durumuz yoksa yakınız da ki kişilerden sizin için okumasını isteyin.

Kıble
Bu yazı 5553 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. Ali Doğan dedi ki:

  Hocamıza bol uzun ömür versin, Allah onu başımızdan eksik etmesin seviyoruz seni Hatipoğlu

 2. Ada dedi ki:

  Okumayın bunları terevüst bu adam

 3. Aynur Halıcıoğlu dedi ki:

  Gerçekten çok iyi geldi dişim çok ağrıyordu dediklerinizi yaptım gerçekten geçti allah razı olsun.

 4. şifa arayan dedi ki:

  allah razı olsunnnnnnn

Bir yorum bırak