Şifa Duası

Paylaş
 

Bir hastalığa tutulanların bunun tedavisini aramaları gerekir. Aynı zamanda Allah’tan şifa vermesi için dua etmeleri gerekir. Şifa duası denilince ilk akla Hazreti Eyyüb’ün yaptığı şifa duası gelir.

Hz Eyyub hazreti İbrahim aleyhisselamın soyundan gelen peygamberlerdendir. Vaktiyle bugünkü Suriye topraklarında yaşayan evladı ve malı çok birisiydi. Zenginliğine ve gücüne rağmen Allah (cc) yolundan ayrılmayan Eyyub aleyhisselam önce varlıkla, sonra da yoklukla imtihan edildi. Önce evlatlarını sonra da malını mülkünü kaybetti. Daha sonra da sağlığı kötüye gitmeye başladı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yara ve çıbanlar çıkıyordu. Daha sonra giderek kötüleşti, vücudunun her yanını kurtlar sardı. Eyyub aleyhisselam sınandığının farkında idi, bu nedenle asla isyan etmedi.

Fakat vücudundaki kurtlar hayati organ olan kalbine ilişince zikrine mani olduğu için haline Allah’a arz etti:

 

                                                 Şifa Duası

 Okunuşu: Rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamurrahimin

Anlamı: Ey Rabbim! Bana gerçekten zarar dokundu. Sen ise merhametlilerin en merhametlisisin.

 

Hazreti Eyyub (as) bu dua ile şifa buldu. Yeniden mal ve evlatlara kavuştu. Dua ederken peygamberlerin duaları ile, Kuranı Kerim’de geçen dualar ile dua etmek daha makbuldür. Bu nedenle Hazreti Eyyub’un yaptığı duayı hastaların şifa bulmak için yapması makbuldür.

Kıble
Bu yazı 4098 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak