Umre Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Paylaş
 

Dinimizde oldukça özel bir yeri bulunan, kelime anlamı ‘ziyaret’ olan umre ibadeti; öncelikle ihrama girmeyi, ardından Kabe’yi tavaf etmeyi; Merve ile Safa tepeleri arasında sa’y yapmayı ve son olarak da tıraş olarak, ihramdan çıkmayı kapsayan oldukça kutsal bir ibadet türüdür.

Her yıl gerek ülkemizden gerekse başka ülkelerden milyonlarca Müslüman; umre ibadetini gerçekleştirmek amacıyla hac mevsimi dışında Kabe’ye ve kutsal topraklara doğru faziletli bir yolculuğa koyulur.

Umre ibadeti, hac ibadetinden farklı olarak hac mevsimi dışında olmak zorundadır. Umre ibadetinin uygulanış şekli de birtakım yönleri ile birlikte hac ibadetinin uygulanışından ayrılır.

Allah(c.c)’la daha da yakınlaşmak isteyen, cennetin kapılarını aralama yolunda oldukça önemli bir adım atan umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişiye ise mutemir adayı adı verilir. Mutemir adayının Kabe’ye ve kutsal topraklara doğru düzenlediği bu eşsiz yolculuk esnasında Mikat sınırını hiçbir şekilde ihramsız geçmemesi gerekir.

Umre Fiyatları Nasıl?

Günümüzde birçok Müslüman tarafından gerçekleştirilmek istenen umre ibadeti; maalesef ki mali yetersizlikler yüzünden bir sonraki döneme ertelenir. Yeterli bütçesi bulunmayan kişiler; tıpkı hac yolculuğuna çıkamadığı gibi umre ibadetini de yerine getiremez.

Ancak gerek Diyanet İşleri Bakanlığı gerekse ülkemizde hac ve umre yolculuğu düzenleyen tur firmaları; Müslümanlara oldukça cazip fiyatlara umre yolculuğuna çıkabilme şansı tanır.

Şayet; Diyanet İşleri Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, umreye çıkmak istiyorsanız; Diyanet İşleri tarafından açıklanan umre tarifelerindeki fiyatları takip edebilir ve indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Umre Ne Kadar?

Uçak seyahat giderleri, konaklama derken umre fiyatları; 1750 dolara kadar yükselebilir. Umre fiyatları üzerinde mutemir adayının kaç kişilik odalarda konaklayacağı ve odaların lüks olup olmadığı da önem arz eder.

Mutemir adayı; 2 kişilik bir odada konaklamak istediğinde kişi başına ödemesi gereken fiyat; 1750 dolar ile 2000 dolar üzerinde değişiklik gösterebilir. Bu fiyatlar üzerinde hangi umre turu düzenleyen firma ile anlaştığınız; konaklayacağınız odanın hangi imkanlara sahip olduğu da belirleyici olur. Bazı tur firmaları tarafından düzenlenen umre fiyatları; 2000 doların üzerinde de olabilir.

Uygun bir fiyata bu kutsal ibadeti tamamlamak istiyorsanız; kutsal topraklara umre turu düzenleyen firmalardan bütçenize hitap edeni tercih edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ebrarturizm.com.tr/umre-fiyatlari

Kıble
Bu yazı 983 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak