Vitir Namazı Hakkında Herşey

Paylaş
 

Vitir namazı bilindiği üzere günün son namazı demektir. Bu nedenle de önemi oldukça büyüktür ancak vitir namazını kılarken genellikle yatsı sonrasında kılındığı için yatsının devamı olarak bilinir. Sitemiz https://vitirnamazi.com ‘da bu noktada siz değerli Müslüman kardeşlerimize vitir namazı nasıl kılınır? Konusundan tutunda bir çok noktaya kadar detaylı bilgiler yer almaktadır. Peygamber Efendimiz vitir namazının kılınması yönünde biz Müslümanlara tavsiyelerde bulunmuş ve bizde sevgili peygamberimizin bu tavsiyelerine harfiyen uymakla mükellefiz.

Bu mükellefliğin sonunda ise bizleri bekleyen mükâfatları gördüğümüzde elbette ki bize biz mecburiyet değil aynı zamanda mutlakıyet olarak geri gelecektir. Ey Müslüman kardeşim dinimizin temelini yaşamak adına beş vakit namazı kılmanın sorumluluğunun elbette ki farkındayız bu nedenle de özellikle vitir namazı faziletini de çok iyi bilmemiz gerekir. Biliyoruz ki çoğu insan vitir namazını kılıyor ancak bunun öneminin de tam anlamıyla farkında değil. Örneğin bizlere vitir namazında okunacak dualardan tutunda ne zaman kılınacağına kadar birçok soru gelmekte. Bizde vitirnamazi.com olarak elimizden geldiğince bu insanların faydalanacağı paylaşımlar yapmaktayız. Yalnız bununla yetinmeyerek sizin aklınıza gelmeyecek ancak fazileti noktasında da size yardımı olacak bir çok konuya sitemiz içinde değindik.

Sizde kafanızdaki soruların yanıtlarını sitemizde bulup bilmek istediğiniz ve peygamber efendimizin bu namazda okuduğu dualara kadar bir çok ayrıntıyı burada bulabilirsiniz.

 

Kıble
Bu yazı 2108 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. İldem Cem dedi ki:

  Güzel bir paylaşım vitir namazı hakkında bu yazı çok işime yaradı iyi geceler.

 2. Deniz dedi ki:

  Mükemmel bir paylaşım olmuş. sitenizi severek takip ediyorum paylasimlariniz mukmel
  Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

 3. Kamuran dedi ki:

  Yatsi namazi kildigimiz dualardan farkli oldugunu sizin sayede orendim tskler

 4. Elvan Arpacı dedi ki:

  Güzel paylaşım teşekkürleer

 5. Fahri dedi ki:

  En çok karıştırdığım namaz buydu heralde Allah affetsin sayenizde öğrendim

 6. Kemal dedi ki:

  Blogunuz COk güzel severek takip ediyorum sizleri çok güzel yazilar yaziyorsunuz

Bir yorum bırak